(Solved) : Renci Grubunun Laboratuvar Uygulamas Ders Notlar Ndan Yararlanarak Par Tasar M Na Uygun G Q42764876 . . .

Her öğrenci grubunun, laboratuvar uygulaması ders notlarından yararlanarak parça tasarımına uygun G kodlarını hazırlaması geHer öğrenci grubunun, laboratuvar uygulaması ders notlarından yararlanarak parça tasarımına uygun ‘G kodlarını hazırlaması gerekmektedir. BBUS kurulumu, G Code örneği ve G Code’un anlatıldığı slayt Ninovaya yüklenmiştir. Dikkat edilmesi gereken konular; Yanlış Doğru ► Uç açısına aykırı talaş kaldırma hareketi mümkün değildir. > Parçanın çapı 25 mm boyu 130 mm’dir. Parça boyu en fazla 65 mm sınırına kadar işlenecektir. > Kod satır sayısı alt sınırı 60, üst sınırı 120’dir. > Paso derinliği 0,25 mm kabul edilecektir. ► Örnekte verildiği gibi başlangıç durumunda kesici uç x ve z yönünde 5 mm mesafede konumlandırılmalıdır. ► BBUS isimli CNC benzetim yazılımında, hazırlanan programın simülasyonu yapılmalıdır. Yazılım Ninova’dan elde edilebilir. Laboratuvar uygulaması raporunda, tasarımı yapılan parçanın teknik resmi, BBUS simülasyon çıktısı ve G kodları olmalıdır. Show transcribed image text Her öğrenci grubunun, laboratuvar uygulaması ders notlarından yararlanarak parça tasarımına uygun ‘G kodlarını hazırlaması gerekmektedir. BBUS kurulumu, G Code örneği ve G Code’un anlatıldığı slayt Ninovaya yüklenmiştir. Dikkat edilmesi gereken konular; Yanlış Doğru ► Uç açısına aykırı talaş kaldırma hareketi mümkün değildir. > Parçanın çapı 25 mm boyu 130 mm’dir. Parça boyu en fazla 65 mm sınırına kadar işlenecektir. > Kod satır sayısı alt sınırı 60, üst sınırı 120’dir. > Paso derinliği 0,25 mm kabul edilecektir. ► Örnekte verildiği gibi başlangıç durumunda kesici uç x ve z yönünde 5 mm mesafede konumlandırılmalıdır. ► BBUS isimli CNC benzetim yazılımında, hazırlanan programın simülasyonu yapılmalıdır. Yazılım Ninova’dan elde edilebilir. Laboratuvar uygulaması raporunda, tasarımı yapılan parçanın teknik resmi, BBUS simülasyon çıktısı ve G kodları olmalıdır.

Expert Answer


Answer to Her öğrenci grubunun, laboratuvar uygulaması ders notlarından yararlanarak parça tasarımına uygun ‘G kodlarını …

Leave a Comment

About

We are the best freelance writing portal. Looking for online writing, editing or proofreading jobs? We have plenty of writing assignments to handle.

Quick Links

Browse Solutions

Place Order

About Us